AC0402FR-7W1K47L
MFR.Part #
AC0402FR-7W1K47L
JLCPCB Part #
C20141287
Description
-55℃~+155℃ 1.47kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS