AC0402FR-078R2L
MFR.Part #
AC0402FR-078R2L
JLCPCB Part #
C227266
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS