AC0402FR-072R2L
MFR.Part #
AC0402FR-072R2L
JLCPCB Part #
C226973
Description
-55℃~+155℃ 2.2Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS