AC0402FR-07270KL
MFR.Part #
AC0402FR-07270KL
JLCPCB Part #
C226386
Description
-55℃~+155℃ 270kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS