AC0201FR-071K2L
MFR.Part #
AC0201FR-071K2L
JLCPCB Part #
C226448
Description
-55℃~+155℃ 1.2kΩ 25V 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS