AA0805FR-073K83L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AA0805FR-073K83L
JLCPCB Part #
C4237388
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 3.83kΩ Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS