AA0805FR-071K62L
MFR.Part #
AA0805FR-071K62L
JLCPCB Part #
C2142821
Description
-55℃~+155℃ 1.62kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS