FPC-0.3HF-25PWBH10
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-0.3HF-25PWBH10
JLCPCB Part #
C5343245
Package
SMD,P=0.3mm
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.3mm 1mm 200mA 25P 30V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.3mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS