SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C7442266
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1 1.5kW 25.9A 36V 44.2V 58.1V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS