LM2596S-3.3(XBLW)
Extended
Manufacturer
XBLW
MFR.Part #
LM2596S-3.3(XBLW)
JLCPCB Part #
C41361397
Package
TO-263-5L
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 3.3V 3A 5mA 6V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5L DC-DC Converters ROHS