ACS712ELCTR-20A-T(XBLW)
Extended
Manufacturer
XBLW
MFR.Part #
ACS712ELCTR-20A-T(XBLW)
JLCPCB Part #
C22387048
Package
SOP-8
Description
-40℃~+150℃ 1.5mΩ 100mV/A 120kHz 20A 2500Vrms 4.5V~5.5V Support SOP-8 Current Sensors ROHS