SMCJ15AJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ15AJ
JLCPCB Part #
C7464033
Package
SMC
Description
1.5kW@10/1000us 15V 18.86V 1uA 24.4V 61.5A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS