NXPSC10650B6J
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
NXPSC10650B6J
JLCPCB Part #
C602663
Package
TO-263
Description
1.5V@10A 10A 250uA@650V 650V Independent TO-263 SiC Diodes ROHS