NXPSC08650Q
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
NXPSC08650Q
JLCPCB Part #
C602445
Package
TO-220
Description
1.5V@8A 50uA@650V 650V 8A Independent TO-220 SiC Diodes ROHS