NXPSC06650XQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
NXPSC06650XQ
JLCPCB Part #
C602569
Package
TO-220
Description
1.5V@6A 40uA@650V 650V 6A Independent TO-220 SiC Diodes ROHS