BYT28X-500Q
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BYT28X-500Q
JLCPCB Part #
C602648
Package
TO-220F
Description
1 Pair Common Cathode 1.05V@5A 10A 28ns 2uA@500V 500V TO-220F Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS