BTA204S-600B,118
MFR.Part #
BTA204S-600B,118
JLCPCB Part #
C256462
Package
TO-252(DPAK)
Description
1.7V 1V 27A 30mA 4A 500mW 50mA 600V TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS