BT152-600R,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT152-600R,127
JLCPCB Part #
C84150
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1 SCR 1.5V 1.75V 20A 32mA 60mA 650V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS