BT150S-600R,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT150S-600R,118
JLCPCB Part #
C256456
Package
TO-252(DPAK)
Description
1V 38A 4A 500mW 600V 6mA TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS