BT139-600E/DG,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT139-600E/DG,127
JLCPCB Part #
C24674
Package
TO-220AB
Description
1.5V 1.6V 16A 170A 45mA 45mA 500mW 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS