BT139-600E,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT139-600E,127
JLCPCB Part #
C389357
Package
TO-220AB
Description
1.6V 10mA 16A 170A 1V 45mA 500mW 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS