TNPW0805383RBEEN
MFR.Part #
TNPW0805383RBEEN
JLCPCB Part #
C1727212
Description
-55℃~+155℃ 150V 200mW 383Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS