TNPW040227K0BHED
MFR.Part #
TNPW040227K0BHED
JLCPCB Part #
C1714459
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27kΩ 50V Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS