SMCJ18A-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ18A-M3/57T
JLCPCB Part #
C1982058
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18V 1uA 20V 29.2V 51.4A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS