RCP0603B1K80JEB
MFR.Part #
RCP0603B1K80JEB
JLCPCB Part #
C4306396
Description
-65℃~+155℃ 1.5W 1.8kΩ Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS