MCT06030E1001BP500
MFR.Part #
MCT06030E1001BP500
JLCPCB Part #
C4067890
Description
-55℃~+125℃ 100mW 1kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS