BZG05B56-M3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZG05B56-M3-08
JLCPCB Part #
C5565853
Package
DO-214AC(SMA)
Description
1 Independent 1.25W 120Ω 2kΩ 500nA@43V 54.88V~57.12V 56V DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS