BZD27C16P-M3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZD27C16P-M3-08
JLCPCB Part #
C3732132
Package
DO-219AB(SMF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 1uA@12V 6Ω 800mW DO-219AB(SMF) Zener Diodes ROHS