5KP58A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP58A-E3/54
JLCPCB Part #
C3710673
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 2uA 53.4A 58V 5kW 64.4V 94V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)