AR03FTB1001
Extended
Manufacturer
Viking Tech
MFR.Part #
AR03FTB1001
JLCPCB Part #
C374598
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS