TFCR0603-16W-E-2743BT-1K
MFR.Part #
TFCR0603-16W-E-2743BT-1K
JLCPCB Part #
C4305115
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 274kΩ 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS