TFCR0603-16W-E-1871BT-1K
MFR.Part #
TFCR0603-16W-E-1871BT-1K
JLCPCB Part #
C4241722
Description
-55℃~+155℃ 1.87kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS