TFCR0603-16W-E-2742BT
Extended
Manufacturer
Venkel
MFR.Part #
TFCR0603-16W-E-2742BT
JLCPCB Part #
C3978509
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 27.4kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS