TFCR0402-16W-E-5492DT-1K
MFR.Part #
TFCR0402-16W-E-5492DT-1K
JLCPCB Part #
C4289517
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 54.9kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS