FCR0603F1K8
Extended
Manufacturer
VO
MFR.Part #
FCR0603F1K8
JLCPCB Part #
C5913170
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS