UM1540S-18
Extended
Manufacturer
Union Semiconductor
MFR.Part #
UM1540S-18
JLCPCB Part #
C7542868
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 115uVrms 1uA 250mV@(200mA) 300mA 56dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS