78L12G-AB3-R
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
78L12G-AB3-R
JLCPCB Part #
C75501
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃ 1 1.7V 100mA 12V 27V 2mA 65dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS