TLV61220DBVT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TLV61220DBVT
JLCPCB Part #
C2877626
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.8V~5.5V 220mA 700mV~5.5V Adjustable Boost Boost Built-in Yes SOT-23-6 DC-DC Converters ROHS