TLV61220DBVR
MFR.Part #
TLV61220DBVR
JLCPCB Part #
C111811
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.8V~5.5V 220mA 700mV~5.5V 900nA Adjustable Boost Boost Built-in Yes SOT-23-6 DC-DC Converters ROHS