TLV1117LV33DCYR
MFR.Part #
TLV1117LV33DCYR
JLCPCB Part #
C15578
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 1A 3.3V 455mV@(1A) 5.5V 60uVrms 65dB@(1kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS