SN74F27N
MFR.Part #
SN74F27N
JLCPCB Part #
C2861594
Package
PDIP-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 20mA 2V 3 4.5V~5.5V 5ns@5V,50pF 74F Series 800mV NOR Gate PDIP-14 Logic Gates ROHS