SN74F20N
MFR.Part #
SN74F20N
JLCPCB Part #
C2869588
Package
PDIP-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 20mA 2V 4.5V~5.5V 74F Series 800mV NAND Gate PDIP-14 Logic Gates ROHS