SN74ALVCH16501DL
MFR.Part #
SN74ALVCH16501DL
JLCPCB Part #
C1523446
Package
SSOP-56-300mil
Description
-40℃~+85℃ 0.7ns 1.5ns 1.65V~3.6V 24mA 24mA 3.9ns 40uA 74ALVCH D Latch Tri-State SSOP-56-300mil Latches ROHS