REG101NA-2.5/250
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG101NA-2.5/250
JLCPCB Part #
C2863878
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 10V 130mV@(100mA) 2.5V 23uVrms 500uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS