LP3990MFX-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3990MFX-3.3
JLCPCB Part #
C3751852
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 200mV@(150mA) 3.3V 55dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Overheat protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators