LP3892ET-1.2
MFR.Part #
LP3892ET-1.2
JLCPCB Part #
C3748925
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 1.5A 140mV@(1.5A) 150uVrms 3mA 5.5V 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators