LM1085IS-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1085IS-3.3
JLCPCB Part #
C3743818
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(3A) 10mA 27V 3.3V 3A 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators