CD74HC85M96
MFR.Part #
CD74HC85M96
JLCPCB Part #
C2862258
Package
SOP-16
Description
-55℃~+125℃ 0.1V、0.26V、0.26V 0.5V、1.35V、1.8V 1.5V、3.15V、4.2V 1.9V、4.4V、5.9V 2V~6V 33ns@6V,50pF 4 5.2mA 5.2mA 8uA A<B,A=B,A>B Active High SOP-16 Digital Comparators ROHS