BQ25100YFPR
MFR.Part #
BQ25100YFPR
JLCPCB Part #
C527572
Description
0℃~+125℃ 1 250mA 4.2V 4.45V~6.45V 6uA Charging IC Constant current charging、Constant voltage charging、Trickle charging、Automatic recharge、Charge termination、Programmable charging current、Under-voltage lockout、Overcurrent Protection、Short-Circuit Protection、Overvoltage protection Lithium Battery Support Support DSBGA-6 Battery Management ROHS