74ACT16240DL
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74ACT16240DL
JLCPCB Part #
C1548390
Package
SSOP-48-300mil
Description
-40℃~+85℃ 24mA 24mA 4 4 4.5V~5.5V 6.7ns@5V,50pF 74ACT 80uA Tri-State Unidirectional SSOP-48-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS